Oklejanie samochodów
zmiana koloru aut, łodzi, motorów,
druk wielkoformatowy

Co to jest oklejanie samochodów?

Karoseria pojazdu jest oklejana specjalną folią samoprzylepną. Działa to na podobnej zasadzie jak przyklejenie naklejki do płaskiej powierzchni jest jednak dużo bardziej skomplikowane i wymaga odpowiednich narzędzi oraz umiejętności. Samochody okleja się aby nadać im indywidualnego charakteru, zmienić kolor Zmiana koloru auta, nanieść reklamę Reklama na samochód, zabezpieczyć lakier.

Czy można okleić cały samochód folią?

Oklejać można tylko elementy lakierowane oraz gładkie plastiki - chropowatych plastikowych powierzni (np. niektóre zderzaki) nie można okleić z powodu ich słabej przyczepności. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami okleić folią można całą powierzchnie samochodu poza szybą przednią oraz przednimi bocznymi. Nie wykonujemy usług przyciemniania szyb.

Czy folia zabezpiecza lakier samochodowy?

Tak. Folie charakteryzuje wytrzymałość podobna do lakieru a dodatkowo zabezpieczają go przed drobnymi zarysowaniami, matowieniem (następującym m.in. na skutek działania promieni słonecznych), odbarwieniami (ślady po ptasich odchodach, owadach). Na większość folii udzielamy 2-letniej gwarancji Gwarancja jakości. Folia nie zabezpiecza karoserii przed korozją dlatego przed oklejeniem samochodu warto dokładnie sprawdzić stan lakieru oraz blachy i w razie potrzeby odwiedzić lakiernika lub warsztat samochodowy Przygotowanie pojazdu do oklejenia.

Czy przed oklejeniem demontowane są elementy samochodu (np. klamki, lampy, listwy, spryskliwacze, wycieraczki, antena, uszczelki)?

Tak. Elementy takie jak kierunkowskazy, listwy, klamki, wycieraczki, znaki firmowe demontujemy w większości przypadków sami - chyba, że jest to z jakichś powodów niemożliwe (np. zły stan techniczny auta). Zdaża się, że do demontażu konieczne są specjalistyczne narzędzia - odsyłamy wtedy klientów do wyspecjalizowanych w demontażu, najlepiej autoryzowanych firm. W nowych pojazdach objętych gwarancją staramy się ograniczać demontaż do minimum.

Czy folia wygląda jak lakier samochodowy?

Tak. Grafika reklamowa na pojazdach jest bardzo dokładna - często jest mylona z malowaniem. Dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnych folii można osiągnąć efekty niemożliwe lub trudne podczas normalnego lakierowania np. elementy odblaskowe, matowe, powierzchnia o strukturze carbonu. Folię trudno odróżnić od lakieru jednak gdy dokładnie obejrzymy oklejony samochód widać jej zakończenie (np. po otwarciu drzwi na progach lub po wewnęrzej stronie maski i klapy bagażnika itp.). Standardowo oklejana jest zewnętrzna część pojazdu.

Czy folię można usunąć z samochodu i przywrócić oryginalny kolor karoserii?

Tak. Oklejanie samochodów to proces odwracalny. Jeśli samochód w momencie oklejenia był nowy (1 rok od daty produkcji) oraz miał nieuszkodzoną karoserię to w okresie do 5 lat od daty oklejenia możemy zdjąć folię i przywrócić oryginalny kolor samochodu.

Czy aplikacja folii nie uszkodzi lakieru?

Nie. Wszystkie czynności towarzyszące oklejaniu jak demontaż listw, czyszczenie karoserii, cięcie folii wykonujemy z dużą precyzją. Do przycinania folii używamy noży i ostrzy niemieckiej firmy Olfa. Nigdy nie przycinamy folii bezpośrednio na lakierze.

Jak dbać o pojazd oklejony folią?

Folie można pielęgnować podobnie jak lakiery samochodowe:

  • Najlepiej do czyszczenia folii nadają się uniwersalne szampony do mycia.
  • Odradzamy mycie oklejonego samochodu drażniącymi chemikaliami.
  • Zalecamy korzystanie z myjni ręcznych. Szczotki stosowane w myjniach automatycznych często pozostawiają rysy zwłaszcza w przypadku folii matowych i carbonu.
  • Pojazdy oklejone folią o strukturze carbonu należy myć ręcznie, przy użyciu miękkiej ściereczki i wody z detergentem.
  • Folii nie należy polerować ani woskować.

Jak długo trwa oklejanie pojazdu?

Aplikacja folii to bardzo precyzyjna praca. Zwykle potrzebujemy na to ok. 3 dni w przypadku samochodów osobowych. W przypadku aut dostawczych i większych lub nietypowych pojazdów umawiamy się z klientem indywidualnie co do terminu oklejania samochodu. Możliwe jest oklejenie samochodu w weekend - rozwiązanie to proponujemy najczęściej firmom. Auta firmowe pokonują w tygodniu setki kilometrów ale w weekend najczęściej nie pracują - to doskonały moment na oklejenie samochodu reklamą Reklama na samochód.

Joomla SEF URLs by Artio
Zapytaj o ofertę
Zamów oklejenie swojego auta Kontakt